Hry, ktoré boli zakázané a prečo

| | 0 Comments

RapeLay

Veľa hier už bolo vládou zakázaných iba preto, lebo došlo ku nedorozumeniu v oblasti kultúry krajiny vydavateľa či tvorcu. To isté sa nedá povedať o RapeLay. Ide o hru japonského štúdia Illusion, ktorá vyšla v roku 2006 a takmer okamžite si získala zlú reputáciu. V hre totiž ovládate postavu, ktorou je sexuálny predátor a vašim cieľom je prenasledovať a znásilniť matku a jej dve dcéry. Netreba dodať viac dôvodov, prečo táto hra bola kompletne zakázaná v množstve krajín ako Indonézia, Nový Zéland či Argentína.
závilost.jpg

Tom Clancy´s Ghost Recon Advanced Warfighter 2o

Táto hra je snáď jediná, ktorá si zaslúžila poriadny celonárodný zákaz od mexickej vlády. Tom Clancy´s Ghost Recon Advanced Warfighter 2o nie je len hlúpo dlhý názov, je to jedna z najlepšie hodnotených taktických strieľačiek. Mexiko však pohoršila táto hra hneď na začiatku, kde vaša postava so svojim tímom spolupracuje s mexickou vládou, aby ste sa postarali o gangstrov v uliciach mestečka Cuidad Juarez. Tieto boje však boli brutálne a major mesta, ktorému sa nepáčilo, že jeho mesto hra znázorňuje ako nebezpečné, presvedčil guvernéra, aby hra bola zakázaná.

The Pokémon Trading Card Game

Veľa z nás si pamätá časy, kedy sa zbierali kartičky japonských animovaných Pokémonov a vymieňali ich. V Saudskej Arábii je virtuálna verzia tejto detskej zábavy zakázaná, pretože Pikachu a jeho kamaráti predstavovali hrozbu národnej bezpečnosti. Prečo? Pretože symboly použité na znázornenie energie v hre pripomínajú Dávidovu hviezdu, ktorú si každý spája s medzinárodným sionizmom (židovským komunizmom) a o hre sa začalo tvrdiť, že hra promuje toto hnutie. To je však v štátoch Stredného Východu veľký hriech.herní ovladač.png

Grand Theft Auto

Hry GTA pozná každý teenager a mladistvý dospelý. Celosvetovo sa proti nej bojuje, keďže hra oslavuje násilie a totálny chaos, no iba jedna krajina zašla tak ďaleko, že každý jeden titul z tejto hernej série zakázala. Tou krajinou je prekvapivo Thajsko. Thajsko obyčajne necenzuruje násilie (aj keď zakazujú hry s dospelým sexuálnym obsahom), no tento zákaz vznikol z udalosti v reálnom živote. V roku 2008 mladý muž si objednal taxík a keď bol čas zaplatiť, dobodal šoféra na smrť. Keď ho policajti zajali, muž hádzal vinu na hru Grand Theft Auto, tvrdiac „zabíjanie sa zdá byť v hre jednoduché“ a on potreboval peniaze na to, aby si mohol zahrať (keďže veľa thajských obyvateľov nevlastnia herné konzoly či počítače, využívajú internetové kaviarne).